degorska.art.pl                       Izabela Degórska POWRÓT

 
 


IZABELA  DEGÓRSKA


Rocznik 1967. Autorka powieści, scenariuszy, dramatów i bajek. Laureatka wielu konkursów literackich. Mieszka w Szczecinie.

W latach 1998-2008, jako niezależna dziennikarka, zrealizowała ponad pół tysiąca reportaży i felietonów telewizyjnych dla TVP, Polsatu, TVN24, TV4, RTL7 i Orange Sport.

Wówczas powstały też jej film dokumentalny "Azyl dla ptaków", teledyski oraz filmy promocyjne i edukacyjne. Zajmowała się m.in. rejestracjami spektakli teatralnych i koncertów, pracowała jako lektor przy udźwiękowianiu reportaży i filmów promocyjnych, a także współpracowała z Polskim Radiem Szczecin oraz z prasą.Czarnogóra, 2004. Podczas realizacji nagrania dla TVN 24Zadebiutowała w 2002 roku "Bajką o szczęściu", do dziś wystawianą sztuką teatralną dla dzieci. W 2008 roku ukazała się jej pierwsza powieść pt. "Najwyższa pora na miłość". Niedługo potem nawiązała współpracę jako scenarzystka (scenariusze teatralne, filmowe i telewizyjne).
Pisała dialogi do telenoweli KLAN (60 odcinków w latach 2009-2010), była w gronie ekspertów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (2011 - 2014).Na planie telenoweli KLAN (2009)

Teksty Izabeli Degórskiej realizowane są na zawodowych scenach w kraju i zagranicą (Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Włochy) oraz przez teatry polonijne (Kanada, Stany Zjednoczone, Australia, Ukraina).
Niektóre scenariusze zostały przetłumaczone (angielski, chorwacki, bułgarski, ukraiński, węgierski)  i opublikowane.