Aktualności
czyli o tym, co dzieje się z moimi tekstami.
POWRÓT

 
**************************************************************************************************************
Dramaty i komedie Sztuki dla dzieci Piosenki i muzyka Słuchowiska Książki

Teatr            Literatura            Zapowiedzi wydawnicze

Tak, kochani, wciąż coś piszę. Grane są też moje sztuki zarówno przez teatry zawodowe, jak i zespoły amatorskie. Czasem gdzieś przemknie jakiś mój tekst prozatorski. Po prostu obecnie z rzadka uaktualniam zapisy na tej stronie. Zatem czytajcie, wystawiajcie, bawcie się dobrze i nie zapominajcie o licencjach :)

Załączam pozdrowienia!

Izabela Degórska.



dodano 21 października 2024

18 października Grupa Teatralna Diża Wu zagrała dla powodzian spektakl pt. Mąż zmarł, ale już mu lepiej




dodano 28 sierpnia 2024

Od lipca 2024 roku można już nabyć wersję audio mojej powieści zatytułowanej Internat. Ponad jedenaście godzin słuchania. Czyta Karolina Gibowska. Niżej kilka linków, ale to nie jedyne adresy.



EBOOKPOINT

BOOKBEAT

AUDIOTEKA

TANIAKSIAZKA.PL

STORYTEL

Przy okazji przypominam, że w sieci są krótkie próbki tej powieści czytanej przez autorkę :)






dodano 2.09.2022

SZCZUROŁAPKA w Adelajdzie!

Polski Teatr Stary w Adelajdzie wystawia kolejną moją komedię. Tym razem to SZCZUROŁAPKA. Zagrają w niej OLIMPIA NIEWIADOMSKA, ANDRZEJ MUNK i MARIUSZ STERNA. Reżyseruje MAREK KOBYLECKI Przedstawienie odbędzie się w Domu Polskim w sobotę 24. września 2022 o godzinie 18-tej oraz w niedzielę dzień później o godzinie 15-tej. Autorka i artyści serdecznie zapraszają!



Zdjęcia z prób: Mariusz Sterna i Kasia Skuza





 
NIEPAMIĘĆ z laurami w konkursie Lenza

W lipcu 2022 roku moje opowiadanie pt. "Niepamięć" zostało wyróżnione w Konkursie Literackim
im. Siegfrieda Lenza. Więcej o konkursie TUTAJ.



dodano 27.04.2022

Warszawa. „Bajka o szczęściu” - czytanie performatywne w wykonaniu aktorów z Ukrainy w Lalce

2 maja o godz. 16.00 w Teatrze Lalka odbędzie się czytanie performatywne „Bajki o szczęściu” Izabeli Degórskiej w przekładzie Jurija Popsujenko, w wykonaniu aktorów z Ukrainy.

Czy przyjaźni można wyrzec się, zaprzeczyć, sprzedać ją lub oddać? „Bajka o szczęściu” Izabeli Degórskiej przypomina o tym, na kogo można liczyć w najtrudniejszych momentach życia, co jest w nim ważne i co daje prawdziwe szczęście. Bohaterami opowieści są zwierzęta i…. ludzie.

Reżyseria: Venera Ibragimova

Scenografia: Tatsiana Dzivakova 

Muzyka: Matwij Pindus-Pastuch

Choreografia: Kristina Mikulicz




dodano 12.04.2022

Czekała, czekała i doczekała się.
Niżej w formie dyplomu moje wyróżnienie w
 konkursie na utwór dramatyczny dla projektu Teatroteka za FERMOSTAN .










dodano 27.03.2022

Teatr w Kaliszu wspiera uchodźców.  Bajka o szczęściu z tłumaczeniem

W dniach 18-20 marca, kaliscy aktorzy z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego, w imieniu fundacji Bread of Life Kalisz zbierali pieniądze na rzecz potrzebujących. W ramach akcji wspierającej uchodźców zaprezentowali trzy spektakle „Bajki o szczęściu” tłumaczone na żywo na język ukraiński dla dzieci przebywających w Kaliszu.




dodano 22.02.2022

BAJKA O SZCZĘŚCIU po węgiersku :-)



Nakładem wydawnictwa PESTI KALLIGRAM KFT. ukazała się pozycja w języku węgierskim zatytułowana Mesék a boldogságról - Csöppségeknek és nagyobbaknak (Opowieści o szczęściu – dla najmłodszych i większych). Książka w oprawie twardej, przetłumaczona przez Patrycję Paszt, zawiera zbiór ciekawych polskich sztuk dla dzieci do... poczytania. Wśród nich znalazła się moja BAJKA O SZCZĘŚCIU.
Jak pisze wydawca (tłumaczenie niedosłowne):
Dlaczego nie czytać naszym dzieciom sztuk teatralnych jako bajek? Opowieść w formie dramatycznej zapoznaje najmłodszych z dialogiem, eksploruje w nowy sposób magiczny świat teatru a dla tych, którzy nigdy jeszcze tam nie byli, jest doskonałym sposobem, by przybliżyć im czego mogą spodziewać się po prawdziwym spektaklu. Większość wybranych tekstów niesie ze sobą uniwersalne przesłanie, porusza serca dzieci na całym świecie - i działa odświeżająco na wyobraźnię dorosłych.
dodano 31 grudnia 2021

FERMOSTAN rządzi!

Uwaga, uwaga! Mój najnowszy tekst teatralny pt. FERMOSTAN
został wyróżniony w konkursie na dramat dla Teatroteki (grudzień 2021)!

FERMOSTAN to tekst nietuzinkowy, taki, którego boją się grzeczni dyrektorzy. W pierwotnej wersji zawiera multum piosenek, co daje możliwość ujęcia portretowanych zjawisk w nawias musicalu. W moim odczuciu plasuje się między Kotami Webbera (dzięki musicalowemu potencjałowi) a Folwarkiem zwierzęcym Orwella (dlaczego? oj, zbyt wiele treści by je zmieścić w nawiasie).

Wprawdzie umowa konkursowa zobowiązuje mnie do pewnych ograniczeń  w dysponowaniu tym scenariuszem, ale dla Artystów pragnących wystawiać teksty znaczące, ciekawe i "potrząsające widzem" znaczy to tylko trochę więcej starań. Opis FERMOSTANU w zakładce DRAMATY. Tekst scenariusza dostępny na emaila.






Dodano 31 grudnia 2021

Moja urocza ŻABULKA  na deskach Polskiego Teatru Starego w Adelajdzie.

18. i 19. grudnia 2021 roku Polonia z Australii miała okazję dobrze bawić się i zintegrować w tamtejszym Domu Polskim. Przedstawienie ŻABULKI  w wykonaniu zespołu Polskiego Teatru Starego wypadło wyśmienicie i spodobało się widzom. Gratuluję.


foto Kasia Skuza





Dodano 30 listopada 2021

BAJKA O SZCZĘŚCIU
po węgiersku
czyli

MESE A BOLDOGSÁGRÓL

Już wkrótce pojawi się pięknie ilustrowana antologia zawierająca polskie sztuki teatralne po węgiersku. Tłumaczenia Bajki o szczęściu podjęła się Patrycja Paszt.
Liczę, że nasze polskie perełki spodobają się także węgierskim twórcom teatralnym.
A na razie moje oczy cieszą ilustracje z tej powoli, ale nieuchronnie nadciągającej publikacji.





W niedzielę 24 października 2021 roku na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie odbyła się uroczysta premiera sztuki „Jako w niebie” na podstawie mojego scenariusza, w reżyserii Anny Kapczyńskiej i w wykonaniu aktorów Teatru „Niby nic”. Więcej na stronie poświęconej realizacjom teatrów niezawodowych .





Dodano 17 maja 2021

Nowa rzeczywistość, nowe nadzieje, nowe teksty. A ja, w związku z powyższym, zamieszczam na stronie nowy scenariusz.

Zapraszam do lektury tekstu dla dzieci w wieku 5+ pt. 

Jest to lekka w formie, na dużą obsadę, historia o króliczku, który marzy o braciszku, ale jako jedyny na łące nie ma rodzeństwa. Zaintrygowany liczną rodziną przyjaciół stara się dociec, skąd się biora króliki? Podróż, w którą wyrusza bywa zabawna i czasem niebezpieczna, ale niewątpliwie pouczająca. Ze strony można pobrać zarówno wersję (PDF) z piosenkami, jak i bez nich.
Link w tytule tekstu oraz na podstronie .

dodano 15. maja 2021

Od dzisiaj możemy oddychać swobodnie  na zewnątrz, powoli luzowane są obostrzenia. Wreszcie uchylono drzwi na teatralne widownie.

Czy czeka nas normalność? Nowa normalność? Anormalność? Czy w chorych czasach jest miejsce na sztukę? Jaka ona jest? Ta dotowana, na którą dają zgodę urzędnicy? Ta politycznie poprawna? Ta, którą produkują  jeno Krewni i Znajomi Królika? Ta pełna paplania o niczym, odczłowieczająca, promująca zgodnie z trendami przemoc i mniejszości wszelakie?

Drodzy reżyserzy, czytajcie ze zrozumieniem teksty, które wystawiacie i nim z okrzykiem radości przyklepiecie modny scenariusz, zadajcie sobie chociaż raz pytanie:
O CZYM TO KUŹWA JEST?


Nie marnujcie czasu na rzeczy miałkie.
Nie wpędzajcie
swoich widzów w depresję dekonstrukcjami i chorymi wizjami.
Dajcie im w tych czasach mądrość, refleksję i nadzieję.
Teatr w czasach zarazy



Teatr, ze znanych powszechnie powodów, przeniósł się do sieci.
A nizej kilka informacji o prezentacjach moich scenariuszy.



Teatr objazdowy Pinokio prezentuje "Kruszynkę"

Biblioteka Oksywie
Biblioteka Oksywie zaprasza na rodzinne oglądanie przedstawienia pt.: "Kruszynka" w wykonaniu Teatru Lalek Pinokio. Transmisję udostępnimy na stronie FB Biblioteki Gdynia.
Spektakl opowiada o Kruszynce - cyrkowej słonicy, która nie lubi pomagać innym, jest samolubna i myśli tylko o osobie. Inne zwierzęta zmuszone są jej pomagać. W końcu słonica odkrywa że sekret przyjaźni polega na wzajemnym wsparciu i akceptacji samego siebie i innych, bez względu na dzielące nas różnice i wygląd. Scenariusz oparty jest na fragmentach sztuki Izabeli Degórskiej.
 Nagranie będzie dostępne na profilu Biblioteki Gdynia przez jedną dobę, czyli do 23 kwietnia o godz. 18.00.






Młodzi ludzie grają z pasją



Słuchowisko RUBI w wykonaniu Teatru Zgraja z Pasymia.

Posłuchać warto, jak również zobaczyć jak Rubi do Was leci...! (zapowiedź na FB - kliknij na czarne pole obok).




Mąż zmarł, ale już mu lepiej

Ze strony Pałacu Młodzieży Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie

12.04.2021 poniedziałek, g. 18:30 – grupa DELL`ARTE
Witajcie,
„Mąż zmarł, ale już mu lepiej” – Izabeli Degórskiej, to dzisiejsza moja propozycja. Spektakl w wykonaniu Teatru „Rozmyty Kontrast” z Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie.
/.../
Iwona Faj




Mąż zmarł, ale już mu lepiej - Akademia Młodego Aktora

SPEKTAKL „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” - premiera spektaklu już 19 marca 2021 o godzinie 18:00 i 20.00
Czarrrrna komedia w reżyserii Danuty Brdak (Akademia Młodego Aktora) na podstawie scenariusza Izabeli Degórskiej w wykonaniu 11-sto osobowej obsady. /.../





Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu realizuje projekt pod hasłem "Teatr dostępny dla wszystkich". Chodzi o dzieci i dorosłych z dysfunkcją wzroku i słuchu oraz osoby z przedziału wiekowego 60+, dla których przygotowywane są specjalne spektakle. Z powodu pandemii przedstawienia te zostały przeniesione do internetu.
W niedzielę, 29 listopada 2020, zaprezentowany został streaming przedstawienia dla najmłodszych widzów "Bajka o szczęściu" Izabeli Degórskiej z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.






Teatr Pleciuga w akcji. Zapraszam do wysłuchania mojego wiersza pt. 
w interpretacji Krzysia Tarasiuka!

 
  Kliknij na ikonkę lub tytuł wiersza





Jak zrobić sobie swój teatrzy cieni?
 na podstawie mojego scenariusza
KSIĘŻNICZKI  I  ZIARNKO GROCHU
czyta Mirek Kucharski





ON-LINE  na youtube.com
16. i 17. maja 2020 o godz. 11-tej
KSIĘŻNICZKI  I  ZIARNKO GROCHU na podst. mojej adaptacji
Świniopasa oraz
Księżniczki na ziarnku grochu w realizacji Teatru Lalek Pleciuga





ON-LINE  na youtube.com
28.i 29. marca 2020 o godz. 11-tej BAJKA O SZCZĘŚCIU w realizacji Teatru Lalek Pleciuga





maj 2020

Po marcowej prezentacji BAJKI O SZCZĘŚCIU w Internecie, dzieci mają okazję zobaczyć urocze
KSIĘŻNICZKI I ZIARNKO GROCHU.







Pleciuga rozpoczyna pokazy spektakli w internecie. Na początek - "Bajka o szcześciu"

Data publikacji: 2020-03-28 10:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-28 14:53

"Weekendowe Poranki z Pleciugą" to nowa, internetowa propozycja szczecińskiego Teatru Lalek Pleciuga. W weekendy zatem dzieci będą mogły obejrzeć spektakle tej sceny na kanale YouTube. Jako pierwsze zostanie pokazane przedstawienie pt. "Bajka o szczęściu".

- W związku z koniecznością zawieszenia czasowo naszej działalności na scenie, przechodzimy na stronę on-line - informuje Agnieszka Wunsch z Pleciugi. Serdecznie zapraszamy całe rodziny przed ekrany, na "Bajkę o szczęściu". Tym lubianym spektaklem rozpoczynamy prezentację naszych przedstawień on-line. Życzymy dobrej zabawy!

„Bajka o szczęściu” zostanie pokazana w tę sobotę i niedzielę o godz. 11. To mądra i pełna ciepła opowieść o tym, jak bardzo człowiek staje się samotny, gdy zamiast przyjaźni wybiera przedmioty. W pięknej konwencji teatru marionetek wykorzystującej świetne tradycje teatru lalek, snuta jest opowieść o świecie nieprzemijających wartości.

Autorką bajki jest szczecinianka Izabela Degórska. W spektaklu występują: Mariola Fajak-Słomińska, Maciej Sikorski, Janusz Słomiński i Krzysztof Tarasiuk.

(MON)

Fot. Ryszard Pakieser

=================================================================================

marzec 2020

TEATR W CZASACH ZARAZY


NORMALNA NORMALNOŚĆ



 


styczeń 2020
BAJKA O SZCZĘŚCIU
w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu


No i po premierze! Dla Kasi Hory była to praca dyplomowa i oficjalny debiut reżysera, dla widzów - przedstawienie na profesjonalnym poziomie. Świetnie dobrany zespół (atrakcyjna muzyka Kasi Bem oraz oszczędna i pomysłowa scenografia Janka Głąba), starannie opracowana choreografia i pełne pasji aktorstwo dały w sumie spektakl miły dla oka, klarowny i poruszający treściami serce. I chociaż nie ma przedstawień idealnych, w każdym razie ja, autorka scenariusza, dwudziestą pierwszą premierę BAJKI O SZCZĘŚCIU z przyjemnością zaliczam do udanych!


fot. Nosferat Factory


fot. Jarosław Degórski

Piosenka TAKI PIĘKNY DZIEŃ z przedstawienia.





PREMIERA W KALISZU!


11. styczniu 2020 roku na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu  odbyła się dwudziesta pierwsza premiera mojej BAJKI O SZCZĘŚCIU. Spektakl wyreżyserowała Katarzyna Hora. Ten tytuł ma szczęście do dobrych wystawień, trzymam więc kciuki, by i tym razem dzieci zachwyciły się opowieścią o Dziadku i jego muzykalnych zwierzątkach - słodkiej Myszce, uroczej Śwince i zadziornym Koguciku.

Reżyseria
Katarzyna Hora

Scenografia
Janek Głąb

Muzyka
Katarzyna Bem

Obsada
Izabela Beń-Olejniczak
Malwina Brych
Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska
Izabela Wierzbicka
Jacek Jackowicz
Marcin Trzęsowski

PREMIERA 11.01.2020
Scena Kameralna
czas trwania 50 minut bez przerwy



Zatem jest, 2020!

Oby w nowym roku Sztuka była szczera,
pokazywała prawdę i kształtowała wrażliwość!

Księżniczki i ziarnko grochu nominowane do nagrody Bursztynowy Pierścień 2019!

BURSZTYNOWY PIERŚCIEŃ to regionalna nagroda teatralna przyznawana corocznie za najlepszy spektakl sezonu w Zachodniopomorskim. Cieszę się, że urokliwe Księżniczki i ziarnko grochu, które powstały na deskach Teatru Lalek Pleciuga na podstawie mojego scenariusza, zostały tą nominacją wyróżnione.

Scenariusz stanowi moja autorska adaptacja baśni Andersena – Świniopasa oraz
Księżniczki na ziarnku grochu
. Spektakl w reżyserii Valdisa Pavlovskisa
grany jest
przepięknymi lalkami projektu wybitnego scenografa Pavilsa Šenhofsa.

   



lipiec 2019

Bajka o szczęściu w Paryżu

Wspaniały TeatRyle zaprezentował tego upalnego lata "Bajkę o szczęściu" w Paryżu.



Jedna z najpiękniejszych realizacji BAJKI O SZCZĘŚCIU - w wykonaniu TeatRyle - została zagrana w Paryżu :)

Ecole Nova Polska
29 rue Daubigny
75017 Paris

29-06-2019, 11:00

Po spektaklu odbyły się mini warsztaty pt. „Odkrywamy magiczny świat lalek”



wrzesień 2019

Wersja ebookowa mojej książki już dostęna!

"Tadeusz Kościuszko. Wakacje z wodzem" to lektura dla wszystkich, którzy lubią poznawać historię w niebanalny sposób. Gorąco polecam ją zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom. Jej premiera miała miejsce w styczniu 2019 a już od września w sprzedaży jest jej wersja ebookowa!



6 maja 2019

Na blogerskich stronach pojawiło się sporo recenzji mojej nowej książki dla dzieci zatytułowanej Tadeusz Kościuszko. Wakacje z wodzem. Dwie z nich można przeczytać w dziale .
Cieszę się, że pozycja
otrzymała wiele pochlebnych opinii, nie brakło też słów uznania dla całej serii poświęconej wybitnym Polkom i Polakom. Pozostaje mi tylko życzyć miłej lektury i mieć nadzieję, że dzięki niej w przyszłości jakiś młody czytelnik zainteresuje się historią Polski i fascynującymi biografiami. Vivat Kościuszko! Vivat historia!





11 kwietnia 2019



Miło mi powiadomić, że telewizja ABC objęła patronatem moją książkę pt. Tadeusz Kościuszko. Wakacje z wodzem. Jak czytamy na stronie telewizji:

"to kolejna książka opowiadająca historię wielkiego Polaka, który zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii. Wartka, przygodowa akcja, rozbudowana o nietypowe ciekawostki z życia bohaterów zachęca do czytania nie tylko młodzież szkolną, ale i starszych, zaintrygowanych oryginalną narracją."



Swym patronatem pozycję także objęła m.in. witryna:





18 marca 2019

W Dzień Szczęścia, czyli 16 marca gościłam w Kluboksięgarni FiKa w Szczecinie i przeczytałam najmłodszym moją Bajkę o szczęściu. Po wszystkim pani Małgosia Narożna (menadżerka Fiki i księgarka) upamiętniła chwilę pamiątkową fotografią. Załapała się część słuchaczy (prezentujących poniżej swoje prace na temat: czym jest szczęście?) oraz oczywiście ja.

 


FIKA to szczególne miejsce na mapie Szczecina, bardzo lubiane przez wymagających czytelników młodszego pokolenia i przyciągające dobrymi książkami, wieloma akcjami, spotkaniami i po prostu kakałkiem :)



17 lutego 2019

Za nami bardzo udana premiera "Księżniczek i ziarnka grochu". Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego przedstawienia.

 

Świetny spektakl obejrzeli wytrawni widzowie w wieku przeróżnym, a po wszystkim był pyszny tort ozdobiony zdjęciem (zespołu aktorskiego w towarzystwie reżysera i niezawodnej inspicjentki Marzeny Heropolitańskiej) oraz pamiątkowa fotografia twórców. W dłoniach trzymamy porcelanowe świnki; od lewej: scenografka, reżyser, autor muzyki i autorka scenariusza.

Ogromnie miło mi dołączyć gratulacje od niezapomnianego Grzegorza Kwiecińskiego, który reżyseruje w Pleciudze i m.in. zrealizował piękne przedstawienie mojej "Bajki o szczęściu" w Olsztyńskim Teatrze Lalek (2013).

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa plakatów, spośród których został wybrany ten oficjalny, autorstwa pani Aleksandry Szwajdy. W konkursie brali udział studenci Akademii Sztuki w Szczecinie. Niżej prezentuję tylko kilka z nadesłanych propozycji.









12 lutego 2019

Księżniczki i ziarnko grochu

Dla dzieci od 6 lat.

Co znaczy być prawdziwą księżniczką? Czy wystarczy mieszkać w pałacu i mieć ładną sukienkę?

Co znaczy być prawdziwą księżniczką? Czy wystarczy mieszkać w pałacu i mieć ładną sukienkę? Zapraszamy na barwną opowieść o poszukiwaniu prawdziwych wartości.

Adaptacja klasycznych baśni Andersena – „Świniopasa” oraz „Księżniczki na ziarnku grochu” zagrana przepięknymi lalkami autorstwa wybitnego scenografa Paula Senhofsa.

Młody Książę wytrwale zabiega o serce ślicznej księżniczki. By być blisko niej zostaje nawet świniopasem. Jednak czy każda księżniczka jest warta miłości? By odkryć prawdę zwykle wystarczy dobrze się przyjrzeć swojej księżniczce. Czasem jednak przydać się może ziarenko grochu – test na delikatność i wrażliwość, która cechuje prawdziwe księżniczki!

O wszystkim opowie sam Ole Zmruż Oczko, mistrz kolorowych snów, któremu wiernie partneruje Portret Pradziadka.

Premiera: 16 lutego 2019

Zespół:

  • Reżyseria Valdis Pavlovskis
  • Scenariusz Izabela Degórska, na podstawie baśni „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Świniopas” Hansa Christiana Andersena
  • Scenografia Paul Senhofs, Anita Znutina-Seve
  • Muzyka Jacek Wierzchowski
  • Projekcje multimedialne Simon Bretherton

Obsada:


30 stycznia 2019

Już w marcu pojawi się nakladem wydawnictwa RM moja ksiązka kierowana do młodego czytelnika.
Niżej garść informacji na jej temat ze strony wirtualnywydawca.pl

Tadeusz Kościuszko. Wakacje z wodzem to jeden z tomów ilustrowanej serii dla dzieci POLSCY SUPERBOHATEROWIE. Premiera książki już w marcu 2019 r.
Kiedy rodzice oznajmiają Antosiowi, że spędzi wakacje u dziadków w Olszówce pod Krakowem, chłopiec nie jest zachwycony. Jednak szybko okazuje się, że nawet na wsi można się dobrze bawić, zwłaszcza jeśli ma się dziadka, który ma wielką ochotę wcielić się w postać Tadeusza Kościuszki podczas historycznego widowiska. W tajemnicy Antoś i jego kuzyni, Sonia i Kuba, starają się pomóc dziadkowi w zdobyciu tej roli. Czy ich plan się powiedzie? Kto zostanie Naczelnikiem?



Seria POLSCY SUPERBOHATEROWIE opowiada o niezwykłych Polakach i Polkach – ludziach mądrych i odważnych. Jak żyli i pracowali? O czym marzyli i co osiągnęli? Co im zawdzięczamy?

W serii pojawiły się ksiązki dla dzieci różnych autorów, ktorych bohaterami są:
Rotmistrz Witold Pilecki
Jan III Sobieski
Irena Sendlerowa
Marszałek Józef Piłsudski
Maria Skłodowska-Curie.

W przygotowaniu: Tadeusz Kościuszko i Mieszko I.




1 stycznia 2019

Lepszego życia w nadchodzącym roku życzy Izabela Degórska.




UWAGA!

OD 1. STYCZNIA 2016 ROKU WSZELKIE WYKORZYSTANIE MOICH
  SCENARIUSZY WYMAGA UZYSKANIA LICENCJI OD AGENCJI ADIT.

Szczegóły w zakładce .

ARCHIWUM
czyli co działo się wcześniej




Kliknij na ikonkę
z wybranym rokiem!


ROK 2018



ROK 2016

ROK 2017

ROK 2015


ROK 2014

ROK 2013

2011 - 2012

2008 - 2010

2006 - 2007